Filip 400 termik Zobrazit větší

Filip 400 termik

VS-3250

Nový produkt

Vysokovýkonný větroň/motorový větroň s ovládanou směrovkou, výškovkou a klapkami pro vytrvalostní Enduro soutěže a rekreační termické létání; modernizovaná varianta navazující na klasického Filipa 400.

Rozpětí : 1700 mm

Délka : 925 mm

Hmotnost : 500 až 600 g

Více informací

4 360,0 Kč s DPH

Více informací

Nové křídlo celobalsové konstrukce s trubkovým uhlíkovým nosníkem je pro úsporu hmotnosti jednodílné. Kombinace profilů E193/E387 zajišťuje vynikající letové vlastnosti a nezáludné chováním při nízkých rychlostech, takže model je vhodný i pro úplné začátečníky. Klapky (ovládané nezávislými servy) představují velice účinný prostředek pro ovládání modelu - malá výchylka nahoru zvyšuje pronikavost modelu, což zaručuje vyšší přeletovou rychlost při vyhledávání termiky; malá výchylka dolů zvyšuje vztlak pro dokonalé využití i toho nejslabšího termického závanu. Vychýlíte-li klapky dolů v úhlu větším než 30 stupňů (konstrukce umožňuje výchylku až 90º), dostáváte nesmírně účinnou brzdu, mnohem účinnější, než jakékoliv výklopné aerodynamické brzdy nebo křidélka mixovaná jako brzdy (spoilerony). Získáváte tak možnost ovládat váš větroň způsobem, jaký byl dosud obvyklý jen u "dospělých" modelů s rozpětím přes 2,5 metru - zvláště, pokud máte počítačovou RC soupravu s mixy pro pokročilejší modely větroňů a možností programování nezávislých letových režimů.

 

Trup z probarveného skelného laminátu je dodáván v univerzálním provedení větroň/elektra s vyznačenou rovinou řezu pro běžnou sklopnou vrtuli s kuželem o průměru 30 mm.

 

Ocasní plochy jsou v uspořádání T s vodorovnou ocasní plochou upevněnou 2 polyamidovými šrouby, což zajišťuje vysokou aerodynamickou čistotu, omezuje zranitelnost ocasních ploch při přistání a usnadňuje přepravu modelu.

 

Základní verze počítá s motorem řady 400 s přímým náhonem; rekreační verzi se střídavým motorem může pohánět např. RAY C2830/09, náročnějším pilotům doporučujeme střídavé motory řady AXI 2217/xx. Pro použití střídavých motorů s rotačním pláštěm je vhodné dokoupit větší motorovou přepážku a příď modelu seříznout pro duralový Turbo kužel rcm Pelikán o průměru 36 mm. Trup modelu je dostatečně prostorný pro umístění Li-poly dvoučlánků Shark POWER o kapacitě 4000 mAh, které umožní motorový let v trvání přes 60 minut.

 

Ovládané prvky modelu:

  • Výškovka
  • Směrovka
  • Vztlakové klapky
  • Elektromotor (elektra)

Stavebnice modelu obsahuje:

  • Trup s kabinou z GFK
  • Křídla potažená polyesterovou nažehlovací fólií
  • Ocasní plochy potažené polyesterovou nažehlovací fólií
  • Sadu příslušenství
  • Návod

 Pro uvedení modelu do letuschopného stavu je zapotřebí dokoupit RC vybavení a pohonnou jednotku včetně akumulátoru.

Příslušenství