Filip 400 light Zobrazit větší

Filip 400 light

VS-3200

Nový produkt

Vysokovýkonný větroň/motorový větroň s ovládanou směrovkou a výškovkou pro termické létání; hmotnostně i cenově odlehčená varianta klasického Filipa 400. 

Rozpětí : 1700 mm

Délka : 925 mm

Hmotnost : 350 až 650 g

video

Více informací

Tento produkt již není na skladě

3 864,0 Kč s DPH

Více informací

Vysokovýkonný větroň/motorový větroň s ovládanou směrovkou a výškovkou pro termické létání; hmotnostně i cenově odelhčená varianta klasického Filipa 400. 

Nové křídlo klasické konstrukce s trubkovým uhlíkovým nosníkem je pro úsporu hmotnosti jednodílné. Kombinace profilů E193/E387 zajišťuje vynikající letové vlastnosti a nezáludné chováním při nízkých rychlostech, takže model je velmi vhodný i pro úplné začátečníky. 

Trup z probarveného skelného laminátu je dodáván v provedení elektra s přídí seříznutou pro běžnou sklopnou vrtuli s kuželem o průměru 30 mm nebo na přání v provedení větroň. 

Ocasní plochy jsou v uspořádání T s vodorovnou ocasní plochou upevněnou 2 polyamidovými šrouby, což zajišťuje vysokou aerodynamickou čistotu, omezuje zranitelnost ocasních ploch při přistání a usnadňuje přepravu modelu.

Základní verze počítá s motorem řady 400 s přímým náhonem; náročnějším pilotům doporučujeme střídavé motory řady AXI 2212/xx nebo 2217/xx. Pro jejich použití je vhodné dokoupit větší motorovou přepážku a příď modelu seříznout pro duralový Turbo kužel o průměru 36 mm. Trup modelu je dostatečně prostorný pro umístění Li-poly dvoučlánků Shark POWER o kapacitě 4000 mAh, které umožní motorový let v trvání přes 60 minut.

Ovládané prvky modelu: 

  • Výškovka 
  • Směrovka 
  • Elektromotor (elektra) 

Stavebnice modelu obsahuje:

  • Trup s kabinou z GFK 
  • Křídla potažená polyesterovou nažehlovací fólií 
  • Ocasní plochy potažené polyesterovou nažehlovací fólií 
  • Sadu příslušenství 
  • Návod 

Pro uvedení modelu do letuschopného stavu je zapotřebí dokoupit RC vybavení a pohonnou jednotku včetně akumulátoru.

 

 

Skladem v barvě: modro-bílý

Příslušenství