Informace o firmě

Naše firma byla založená v roce 1996. Na jejím začátku jsme se věnovali především nákupu a prodeji modelářského materiálu. Jelikož máme velmi dobré vztahy s několika modelářskými kluby, kde jejich členové jsou vedoucími modelářských kroužků, byl na nás vznesen požadavek na výrobu polotovarů pro letecké modely stavěné v těchto kroužcích. Především se jednalo o přípravu nejjednodušších modelů házedel pro ty nejmenší, kteří výrobu celých modelů sami zvládali jen velmi obtížně. Tak jsme se do toho pustili a postupem doby jsme začali výrobu modelů rozšířovat.

 

V roce 1998 jsme začala vyrábět i na zakázku díly do stavebnic házedel a následně i částí modelů RC modelů větroňů, elektroletů a modelů z EPP. Postupem doby jsme začali vyrábět na základě objednávek i částí modelů, a to pro firmy např. PP-model V.Meziřící, Stein-model Znojmo, rcm-Pelikán Pardubice, aero-naut Německo, Svída-combat Brno, Kostka model centrum Jihlava atd.. Vedle zakázkové výroby jsme se začali věnovat i výrobě vlastních modelů, které se budou postupně doplňovat na naše e-stránky.  

 Pří výrobě modelů používáme mimo základních dřevoobráběcích strojů jako jsou brusky, cirkulky, vrtačky, tak i stroje CNC, jak pro frézování částí modelů, tak i pro řezání polotovarů z EPS a EPP tzv. „horkým drátem".  

 

Doplňkovým prodejním sortimentem je prodej modelářské bižuterie, pohonných jednotek a částečně i RC vybavení pro dokompletování modelů.

   

 Prodej vyráběných modelů je zaměřen především na „koncového zákazníka". To nám, jako výrobci modelů umožňuje detailnější předání informací o modelech a doporučení, pro jakého zákazníka je model vhodný a co se dá od jednotlivých modelu při létání očekávat.

 

 V roce 2004 jsme odkoupili od firmy PP Model (Pavel Procházka) výrobu modelů: Grace, Elegant, Filip 600 (ve všech variantách), Filip 400 (ve všech variantách), Xtreme a pokračovali v pozici dodavatele těchto modelů firmě Pelikán.

V polovině roku 2010 jsme po vzájemně odsouhlasených podmínkách převzali od firmy Pelikán prodej modelů: Grace, Elegant, Filip 600 (ve všech variantách), Filip 400 (ve všech variantách), Xtreme a Robin a tyto modely je již možné objednat na našich  e-stránkách včetně veškerých potřebných náhradních dílů, vybavení modelu a modelářské bižuterie. Modely házedel dodáváme firmě Pelikán i nadále.