Scamp 480 Zobrazit větší

Scamp 480

VS-2010

Nový produkt

Scamp 480 je model termického větroně s pomocným motorem (umístěným v přední části trupu), navržený pro mírnější povětrnostní podmínky (večerní pohodové létání). 

Rozpětí : 1560 mm

Délka : 920 mm

Hmotnost : 520g až 580 g

Více informací

Upozornění: poslední kus skladem!

3 767,0 Kč s DPH

Více informací

Vzhledem k letovým vlastnostem modelu je vhodný pro základní výcvik létání pod vedením instruktora. Má nízkou letovou hmotnost díky stanovené konstrukci modelu. Křídlo je vyrobené z balsových žeber frézovaných na CNC stroji. Nosník křídla je tvořen uhlíkovou trubkou. Ocasní plochy jsou slepené z balsových lišt. Konstrukční částí modelu jsou potažené nažehlovací folií „Polyester SP" . Křídlo se připevňuje k trupu  pomocí bukového kolíku a  plastového šroubu, ocasní plochy  jsou k trupu přilepené. Trup je vyrobený z probarveného skelného laminátu.

 

Letové vlastnosti modelu jsou velmi příjemné. Model je stabilní a dobře ovladatelný (při zvládnutí základní pilotáže se dá s modelem létat i na menších plochách (za bezvětří i na fotbalovém hřišti). Vzhledem k nízké letové hmotnosti dokáže „vytočit" i slabou termiku, v níž  se velmi dobře ustřeďuje. Doporučené povětrnostní podmínky jsou do 5m/s.

 

Obsah stavebnice:

Stavebnice modelu obsahuje základní díly (probarvený laminátový trup s kabinou, potažené křídlo s ocasními plochami folií Polyester SP, samolepící doplňky, příslušenství pro sestavení modelu (jako jsou páky klapek, bowdeny, vidličky, motorová přepážka, lože serv atd).

Další příslušenství jako je motor (případně převodovka), RC souprava, vrtulový kužel s listy, regulátor motoru, serva a akumulátory nejsou součástí stavebnice.

 

Technické údaje:

  • Rozpětí křídel: 1560mm
  • Délka: 920mm
  • Plocha křídla: 24dm²
  • Profil EB-380 modifikovaný
  • Plošné zatížení: 21 až 24 g/dm²
  • Letová hmotnost: 520 - 580g
  • RC souprava: pro ovládání 3 funkcí (výškovka, směrovka a motor)

Doporučené vybavení modelu:

a)       Motor Axi 2212/26, regulátor 18A , vrtule 10/6", vrtulový kužel prům.36mm, 2x LiPol článek (8x MiHM)

b)       Motor HD22-20, regulátor 30A jeti+, vrtule 9/5", 2x LiPol článek (8x MiHM)

Příslušenství