Tilia 25 Plus

Nový produkt

Tilia 25 Plus je termický elektrovětroň určený pro soutěžní kategorii RCEV, RCEO, RCEP a pod.

Rozpětí : 2490 mm

Délka : 1435 mm

Prázdná hmotnost : 340 g

Profil křídla : S 4083 modifik.

Více informací

Termín dodání modelu většinou do 5 pracovních dní

7 693,0 Kč s DPH

Více informací

     Termický motorový větroň Tilia 25 plus je model s nosnými plochami vyrobenými extrudovaného polystyrénu XPS, jejichž povrch je olaminován skelnou tkaninou prosycenou epoxy. Křídlo je vyztužené uhlíkovým nosníkem. Trup se skládá ze dvou částí – tzv. gondoly laminované do negativní formy a zadní uhlíkové kuželové trubky.

     Model je konstrukčně řešený tak, aby se dal jednoduše rozložit pro transport a rychle připravit k letu. Křídlo je dvoudílné, spojené uhlíkovou spojkou prům.6mm, připevňuje se k trupu pomocí 4 nylonových šroubů M4. Ocasní plochy jsou k trupu připevněny stabilně. Vztlakové klapky středu křídla jsou ovládané dvěma servy, stejným způsobem jsou ovládané i klapky na uších křídla (křidélka). Serva pro ovládání směrovky a výškovky jsou umístěné v trupu přímo pod křídlem, ovládání ocasních ploch se provádí pomocí táhel vedených uvnitř trupu.

     Při použití moderních RC souprav pro ovládání modelu je možné použít např. butterfly mix, mix křidélka - směrovka, mix vztlakové klapky – výškovka, mix křidélka – klapky atd. Křidélka a klapky po celém rozpětí křídla umožňují „širokou paletu“ využití při různých letových režimech modelu. Tohoto všeho se pak využije pro dosažení optimálních letových režimů modelu (start modelu, kroužení v termice, přistávání modelu atd.).  

      Model je především určený pro účast na různých soutěžích, jejímž pravidlům odpovídá - se zaměřením na termické lítání. Model lze samozřejmě využívat pro relaxační večerní polétání, kdy se model za klidného počasí ochotně přistává pomalým letem do „ruky“

Ovládané prvky modelu: Výškovka, směrovka, křidélka, vztlakové klapky, elektromotor (elektra) 

Stavebnice modelu obsahuje: Trup s kabinou z GFK, kuželovou uhlíkovou trubku (zadní část trupu), dvoudílné křídlo, směrovku, výškovku, vestavbu trupu pro zalepení lanovodů, spojku křídla, motorovou přepážku, lože serv, páky vztlakových klapek, křidélek, VOP, SOP s otvorem 0,8mm, nylonové šrouby s podložkami pro upevnění křídla k trupu, stavební návod.

Doporučená elektronika:

Pohon: Elektromotor Leopard LC2830-9T, 1290kV

Pohon: Vrtule sklopná Aero-naut 9x5“

Pohon: Vrtulový kužel Ø32mm, kleština 3,17mm

Pohon: Baterie Lipol 800 až 1000mA, 3s

Pohon: Regulátor 25 až 30A s BEC 3A

Serva pro křidélka: Dymond D-47

Serva pro ocasní plochy: Dymond D-47

Serva pro vztlakové klapky: Atlas SD09 SCD, Corona-843MG, Blue Bird BMS-106HV

Příslušenství